flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДОКУМЕНТООБІГУ СУДУ

 

 

ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ

АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ

ДОКУМЕНТООБІГУ СУДУ

 

 І. Загальні положення.

          1.    Ці Засади розроблені відповідно до підпункту 1.4.9 пункту 1.4. Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення), вимог  Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з метою визначення правил застосування Положення з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України.

          2.   Ці Засади регламентують особливості розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи, стану розподілу судових справ з метою дотримання збалансованого навантаження суддів.

ІІ.  Особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ

1.       Встановити порядок розгляду питань, які стосуються застосування, зміни чи скасування заходів забезпечення кримінального провадження (у тому числі й запобіжних заходів), нагляду за дотриманням законності в питаннях затримання особи та утримування її під вартою , надання дозволів на вчинення окремих слідчих (розшукових) дій в ході досудового розслідування, розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування та вирішення питань щодо поміщення неповнолітнього у приймальник-розподільник та щодо направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи, основними слідчими суддями у вихідні та святкові дні відповідно до графіку чергування, затвердженого головою Жовтневого районного суду м.Маріуполя  та запасними слідчими суддями , у разі надходження заяв про відвід слідчому судді під час його чергування  або надходження більше п’яти клопотань.

            Передавати повторно заявлений відвід, що має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування кримінального провадження, судді, який здійснює провадження, без проведення автоматизованого розподілу заяви,

            Здійснювати розподіл справ за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування, поданих однією і тією ж особою з тих самих обставин, якщо ці скарги надійшли в один день, шляхом передачі судді, визначеному раніше за скаргою, що надійшла першою.

(пункти у редакції рішення зборів суддів Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 22.04.2019р. № 7)    

2.        Розподіляти судові справи, заяви, клопотання та скарги шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді згідно з п.п. 2.3.43.-2.3.44. Положення до останнього дня до початку відпустки. Під час відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді, такі судові справи  та матеріали підлягають автоматизованому розподілу, відповідно до п.2.3.22 Положення.

3.       Передавати клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню на автоматизований розподіл.

4.       Визначити коефіцієнт адміністративних посад:
             -     голові  суду - 0,7 (70% річного навантаження суддів) строком до 11 грудня 2021р.,
                                                                                        (пункт у редакції рішення зборів суддів Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 14.01.2019р. № 1)    

-  заступнику голови суду 1,0 (100% річного навантаження суддів), в період виконання обов’язків голови суду заступнику встановлюється коефіцієнт – 0,6 (60 річного навантаження суддів).

 

5.       Визначити коефіцієнт складності категорій кримінальних  справ (проваджень)  «2»  за ст.ст.109 – 114-1, ст.115, ст.187, ст.ст.258 – 258-5, ст.260, ст.261, ст.307 КК України.

6.       Визначити коефіцієнт складності кримінальних справ (проваджень)  за кількістю обвинувачених : 2 обвинувачених – коефіцієнт – «2»;  3 обвинувачених – коефіцієнт – «3»; 4 обвинувачених – коефіцієнт – «4» і т.д.

 

 

             7. Не розподіляти щодо конкретного судді судові справи, що надійшли за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти днів).

                                           (пункт у редакції рішення зборів суддів Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 09.03.2016р. № 3) 

 

  

               8.  Включати під час повторного автоматизованого розподілу не розглянутих судових справ суддями, повноваження яких щодо здійснення правосуддя припинено, тимчасово відсутніх суддів (в тому числі, які перебувають у відпустці тривалістю менше 14 календарних днів, відрядженні, дні відпочинку за роботу у вихідний день, на лікарняному тощо), які мають повноваження на здійснення правосуддя. 

        (пункт у редакції рішення зборів суддів  Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 14.03.2016р. № 5)