flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області взяли участь у семінарі з питань застосування судами України законодавства з протидії торгівлі людьми

20 вересня 2018, 12:30

Судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області взяли участь у семінарі з питань застосування судами України законодавства з протидії торгівлі людьми

 

19-20 вересня 2018 року у місті Маріуполі у готелі «Рейкарц» відбувся семінар на тему: «Практичні аспекти застосування судами України законодавства з протидії торгівлі людьми, особливо малолітніми та дітьми», в якому взяли участь судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області.  

Захід організований Дніпропетровським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади для суддів місцевих та апеляційних судів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації.

Протягом двох днів слухачі семінару отримали інформацію щодо останніх тенденції та напрямків протидії торгівлі людьми в Україні в рамках програм Представництва МОМ в Україні, кримінально-правової характеристики злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми; обставин, що підлягають доказуванню, та відмежування торгівлі людьми від суміжних складів злочину.

У ході обговорення учасники семінару ознайомилися з кваліфікацією за сукупністю з іншими злочинами, особливостями судової практики у кримінальних провадженнях, пов’язаних з торгівлею людьми; оцінкою доказів та призначенням судами покарань за вчинений злочин; міжнародним співробітництвом під час кримінального провадження за фактами торгівлі людьми: використанням механізмів міжнародно-правової допомоги при проведенні процесуальних дій (екстрадиції, допиту шляхом проведення відео- або телефонної конференції, розшуку, арешту, конфіскації майна).

Під час заходу також були висвітлені питання щодо етичних аспектів судового розгляду кримінальних проваджень по злочинах торгівлі людьми з урахуванням прав та інтересів потерпілих осіб; відшкодування заподіяної шкоди потерпілим від торгівлі людьми та вирішення цивільних позовів; обговорені практичні аспекти розгляду кримінальних проваджень в судах Донецької області й актуальні питання захисту потерпілих у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми під час судового розгляду

По завершенні семінару суддям Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області вручені сертифікати Національної школи суддів України.