Результати
проведення анонімного опитування працівників апарату Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області
Задля удосконалення судової системи, формування уявлення про реальні показники системи оцінювання роботи суду його безпосередніми виконавцями, покращення ефективності судочинства, зміцнення довіри до суду в суспільстві, з 07 травня 2018 року по 28 травня 2018 року в Жовтневому районному суді м. Маріуполя Донецької області проведено опитування працівників апарату суду.
В опитуванні брали участь 29 працівників апарату суду, на основі відповідей яких отримана загальна інформація щодо критеріїв оцінки якості роботи суду.
Опитування в суді проводилось анонімно, шляхом заповнення Анкети внутрішнього опитування працівників апарату суду.
На запитання: «Чи подобається Вам Ваша робота?» отримані позитивні результати: дуже подобається відповіли 16 осіб; мабуть, подобається – 13.
На запитання: «Хотіли б Ви перейти на іншу роботу?» отримані наступні відповіді: так – 8 осіб, ні – 15, не знаю - 6.
На запитання щодо оцінювання за п'ятибальною шкалою ступеню розвитку перерахованих нижче якостей у безпосереднього керівника, тобто, керівника апарату суду, де 5 - якість розвинене дуже сильно, 1 - якість зовсім не розвинене, працівники апарату суду відповіли наступним чином:
а) працьовитість – «5» -11, «4»-12, «3»-6;
б) громадська активність -«5» -11, «4»-12, «3»-6;
в) професійні знання -«5» -16, «4»-11, «3»-2;
г) турбота про людей -«5» -7, «4»-11, «3»-9, «2»-1, «1»-1,
д) вимогливість -«5» -24, «4»-4, «3»-1;
е) чуйність -«5» -8, «4»-11, «3»-7; «2»-2, «1»-1,
ж) товариськість -«5» -9, «4»-12, «3»-7; «2»-1,
з) здатність розбиратися в людях - «5» -9, «4»-8, «3»-9; «2»-1, «1» -2;
і) справедливість - «5» -8, «4»-11, «3»-8; «2»-1, «1» - 1;
к) доброзичливість - «5» -12, «4»-10, «3»-5; «2»-1, «1» -1.
Відповіді на запитання щодо визначення найбільш поважного члену колективу апарату суду, який користується повагою у товаришів, є наступними: 16 осіб вважають, що такого члену колективу в суді не має, по 2 голоси отримали керівник апарату суду Федорченко І.О., старший секретар суду Чепік Л.В. та секретар судового засідання Добровольська Д.В.; по одному голосу – 8 працівників патронатної служби, 4 державних службовця, 1 службовець та 1 суддя. Таким чином, можна зробити висновок, що більшість працівників апарату суду визнаються колегами поважними членами цього колективу.
На запитання: «Припустимо, що з якихось причин Ви тимчасово не працюєте, повернулися б Ви на своє нинішнє місце роботи?» отримані такі відповіді: так -16 осіб, ні-4, не знаю - 9.
На запитання: «Відзначте, будь ласка, з яким із наведених нижче тверджень Ви найбільше згодні?»: а) більшість членів нашого колективу - хороші, симпатичні люди; б) в нашому колективі є всякі люди; в) більшість членів нашого колективу - люди малоприємні, - більшість голосів отримала відповідь «б» - 20 осіб, 8 осіб погодилися з відповіддю «а» та 1 – обрав відповідь «в».
На запитання щодо ролі, яку відіграє у роботі працівників суду підвищення кваліфікації, отримані такі відповіді: можливість кар’єрного зростання – 2 особи, накопичення особистого досвіду задля подальшого використання в роботі - 17, самовдосконалення -10.
По наступному питанню: «Зверніть увагу на наведену нижче шкалу. Цифра «1» характеризує колектив, який Вам дуже подобається, а «9» - колектив, який Вам дуже не подобається. У яку клітину Ви помістили б свій колектив?», відповіді розподілилися наступним чином - «1»- 3 особи, «2» - 5, «3» - 3, «4» - 5, «5»-6; «6» - 3, «7» - 3, «8» -1.
На запитання: «Якби у Вас виникла можливість провести відпустку разом з членами Вашого колективу, то як би Ви до цього поставилися?» 15 осіб не змогли визначитися однозначно з відповіддю; при цьому, по сім осіб обрали одну з двох відповідей: «це б мене цілком влаштувало» або «це б мене зовсім не влаштувало».
На запитання: «Могли б Ви з достатньою впевненістю сказати про більшість членів Вашого колективу, з ким вони охоче спілкуються з ділових питань?»: відповідь «ні» обрано 1 особою, відповідь «не можу сказати» -18, відповідь «так» - 10.
Питання стосовно атмосфери, переважної у колективі суду, містило шкалу з таких цифр: «1» - відповідає нездоровій, нетовариській атмосфері, а «9» - навпаки, атмосфері взаєморозуміння, взаємної поваги. У яку з клітин Ви помістили б свій колектив, та отримало такі відповіді працівників: «2» -1 особа, «3» - 2, «4» - 3, «5» - 8, «6» - 5, «7» - 7, «8» - 3.
На запитання: «Як Ви думаєте, якби Ви довго не працювали з якоїсь причини, прагнули б Ви зустрічатися з членами Вашого колективу?» відповіли «так, звичайно» 11 осіб, «скоріше так, ніж ні» - 6, «важко відповісти» - 10, «швидше ні, ніж так» – 2.
На запитання: «Якщо б хтось з ваших колег опинився у скрутному життєвому становищі, як би ви до цього поставилися?» більшість надала відповідь – «запропонував би свою допомогу» - 23 особи, «не звернув би уваги, оскільки мене це не стосується» -1, «важко відповісти» - 5.
Відповіді на запитання щодо міри задоволення працівників переліченими нижче ресурсами розподілені наступним чином:
а) станом матеріальної бази: повністю задоволений – 6, мабуть, важко сказати – 12, мабуть, не задоволений - 11,
б) рівномірністю завантаженості роботою: повністю задоволений – 6, мабуть, важко сказати – 12, мабуть, не задоволений - 11,
в) розміром заробітної плати: повністю задоволений – 11, мабуть, важко сказати – 13, мабуть, не задоволений - 5,
г) санітарно-гігієнічними умовами: повністю задоволений – 6, мабуть, важко сказати – 8, мабуть, не задоволений - 15,
д) відносинами з безпосереднім керівником, тобто керівником апарату суду: повністю задоволений – 17, мабуть, важко сказати – 11, мабуть, не задоволений - 1,
е) можливістю підвищення кваліфікації: повністю задоволений – 14, мабуть, важко сказати – 19, мабуть, не задоволений - 6,
ж) різноманітністю роботи: повністю задоволений – 12, мабуть, важко сказати – 12, мабуть, не задоволений - 5.
На запитання: «Наскільки добре, на Вашу думку, організована Ваша робота?» отримані такі відповіді: по-моєму, наша робота організована дуже добре – 6 осіб; у загальному непогано, хоча є можливість поліпшення - 17; важко сказати - 5; робота організована незадовільно, багато часу витрачається даремно – 1.
Щодо питання: «Як Ви вважаєте, чи користується Ваш керівник апарату реальним впливом на справи колективу?», то більшість працівників з надала відповідь «безумовно, так» (13 осіб), «мабуть, так» відповіли 7 осіб, «важко сказати» - 9.
На запитання: «Чи бувають у вас конфлікти: а) з вищим керівництвом, б) з безпосереднім керівником, в) з колегами по роботі» було надано наступні відповіді: а) не буває – 16, дуже рідко – 7, рідко – 2, час від часу -4, б) не буває – 15, дуже рідко – 7, рідко – 5, час від часу -2, в) не буває – 9, дуже рідко – 12, рідко – 3, час від часу - 5.
На підставі аналізу даних проведеного опитування працівників Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області можна зробити висновок, що отримані результати в цілому свідчать про належний рівень задоволеності працівників суду умовами праці в колективі, зокрема більшість працівників суду належним чином оцінюють лідерські та ділові якості керівника апарату суду, хоча як і у кожному колективі існують певні сторони, які потребують більшого удосконалення, зокрема підвищення рівня задоволеності працівників суду умовами праці (санітарно-гігієнічними умовами, рівномірністю завантаженості роботою), хоча деякі фактори залежать від рівня матеріально - технічного забезпечення суду та стану його фінансування державою.