flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

МІСЦЕВІ ВИБОРИ- 2020

07 жовтня 2020, 15:53

                                                                МІСЦЕВІ ВИБОРИ- 2020

     05.09.2020 року в Україні офіційно стартував виборчий процес на місцевих виборах, призначених на 25 жовтня 2020 року. З 1 січня 2020 року набув чинності новий Виборчий кодекс України, тож місцеві вибори відбудуться за новими правилами. Вибори депутатів місцевих рад будуть проводитись за двома системами: партійна пропорційна система та відкриті виборчі списки для міст із населенням від 90 тис., мажоритарна – для решти.

      Новий Закон поширює систему відкритих списків на районні, районні в містах ради та на міста, села й селища з кількістю виборців від 10 тис., де виборець обирає політичну силу, а також віддає преференцію конкретному кандидату від цієї політичної сили.  

      На виборах сільських, селищних, міських голів також будуть застосовуватися дві різні виборчі системи, залежно від величини адміністративно-територіальних одиниць: для виборів сільських, селищних, міських голів: мажоритарна система відносної більшості з голосуванням в єдиному одномандатному окрузі; для виборів міських голів у містах з кількістю виборців 90 тис. і більше осіб мажоритарна система абсолютної більшості.

      На виборчих дільницях кожному громадянину видаватимуть по 4 бюлетені для: 1) голосування за голову громади(мера); 2) голосування за політичну партію до ради громадян, яка має більше 10 тис. виборців, або ж голосування за мажоритарного кандидата у своєму окрузі у менших громадах; 3)голосування за політичну партію до районної ради(тепер на всіх рівнях); 4)голосування за політичну партію до обласної ради.

       Підставою для реалізації права голосу є внесення особи до списку виборців. Право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумах. Зазначені справи розглядає місцевий загальний суд, як адміністративний за місцезнаходженням відповідної комісії. Цьому суду предметно підсудні всі спори незалежно від того, хто є відповідачем(орган ведення Державного реєстру, дільнична виборча комісія тощо) у справі. Позовна заява подається без сплати судового збору не пізніш як за 2 дні до дня голосування. Суд вирішує такі справи у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за 2 дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за 2 дні до дня голосування,- невідкладно.

        Рішення суду є підставою  для внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці та здійснюється головою, заступником голови та секретарем дільничної виборчої комісі(ДВК)ї. Рішення суду щодо внесення змін у списках виборців виконується негайно, а його оскарження не перешкоджає виконанню.  

        Згідно з ч. 7 ст. 44 Виборчого кодексу України у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться. Проте відповідно до ч. 8 ст. 44, ч. 18 ст. 45 зазначеного кодексу голова або заступник голови чи секретар ДВК в день голосування виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців – неправильне написання прізвища, власного імені(усіх власних імен), по батькові(за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця прооживання – у разі, якщо незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування. Таке виправлення засвідчується підписом голови або заступника голови чи секретаря ДВК у графі «Примітки».

За повідомленням пресслужби суду