flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

Судова реформа: крок за кроком

 

                          Судова реформа: крок за кроком

     15.12. 2017 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України  та інших законодавчих актів України», крім окремих положень, які вводяться в дію з початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, а саме через 90 днів з дня опублікування  Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової  системи.

   Цей  Закон вважається таким, що відкриває можливості для комплексної судової реформи. Закон забезпечує функціонування нового Верховного Суду як єдиної касаційної інстанції, а також нормативно врегулював процесуальні механізми в судах.

   В Кодексах передбачений новий підхід до заходів захисту порушеного права на стадії звернення до суду у відповідності із статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, закладені основні принципи, які застосовуватимуться на практиці. Багато уваги приділено стадійності судового процесу, дисципліні учасників судового засідання, вводиться поняття зловживання процесуальними правами. Законом вилучено все, що стосується обмеження доступу до судових засідань.

   Ухвалені зміни передбачають поступове запровадження «електронного правосуддя», що дозволить спростити комунікацію із судом, а також надасть можливість он-лайн уплати судового збору, отримання інформації щодо етапів проходження справи у суді, отримання від суду повідомлень і копій рішень по каналам електронної пошти, проведення он-лайн трансляції судового засідання тощо.

   Запровадження системи автоматизованого арешту коштів має зробити ефективнішим виконання судових рішень.